Onur Air Virtual Kullanım Şartları

Onur Air Virtual servislerini kullanırken uymanız gereken şartlara göz atın.

Genel Bakış

 1. Onur VA üyeliği, topluluk kurallarını ve yönetmeliklerini, kullanım şartlarını ve web sitemizde yayınlanan gizlilik politikasını kabul ettiğinizde tamamen ücretsiz olarak size sunulmaktadır. Onur VA üyesi olarak web sitemizi kullanmanız, bu şartları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 2. Onur VA, bu kuralları ve politikaları değiştirme veya güncelleme hakkını saklı tutar ancak böyle bir durumda değişiklikler üyelerimize bildirilecektir.

 3. Kullanıcı, www.onurairva.com adresi üzerinden tam ve gerçek bir isimle Onur VA’ya yapacağı kayıt ile, diğer kayıt şartlarının (Bkz. 3.2. kısım) karşılanması ve kayıt başvurusunun üye ilişkileri departmanı tarafından onaylanması halinde, Onur VA hizmetlerini kullanmaya başlayabilir.

 4. Kullanıcılar birden fazla hesap oluşturamaz ve hesaplarını güncel tutmaktan sorumludur.

 5. Kullanıcılar asla hesap şifrelerini başkalarıyla paylaşamaz veya başkalarının kendi hesabını kullanmasına izin veremezler. Kullanıcılar sadece kendi hesaplarını kullanabilir.

 6. Onur VA’nın üyeleri ile resmi iletişim kanalları Onur VA web sitesi, Onur VA Discord sunucusu ve Onur VA tarafından gönderilen e-postalardır.

 7. Kullanıcılar, kayıt esnasında verdikleri bilgilerin doğru olduğunu kabul ederler.

 8. Kullanıcılar, gerçek dünya havacılığını IVAO ve Onur VA aracılığı ile simule ederken; gerçek dünyadaki etnik, politik ve dini çatışmaları ve sorunları simule edemez. Ayrıca herhangi bir saldırganlık veya savaş simülasyonuna kesinlikle izin verilmeyecektir.

 9. Onur VA, herhangi bir istisna olmaksızın, dünya vatandaşlarının topluluğa katılmasını, gerçek havacılık sektörüne yakınlaşabilmelerini, sivil havacılık sektörü ile alakalı daha çok şey öğrenebilmelerini ve aynı hobiyi paylaşan insanlar arasında bir topluluk ortamı oluşturmayı hedefleyen, eğlenceli ve eğitsel bir topluluktur. Bu nedenle üyelerinden, bu amaca hizmet etmelerini bekler.

 10. Onur VA, üyelerinden, sivil havacılığın genel kurallarını benimsemiş, sivil havacılık sektörünün disiplinine ve işleyişine saygılı olmalarını bekler.

 11. Onur VA, Onur Hava Taşımacılık A.Ş.’nin (“Onur Air”) logo ve marka adı kullanım iznine sahiptir. Bu nedenle Onur VA, üyelerinden, Onur Air markasına, marka değerlerine ve logolarına saygılı olmalarını beklemektedir.

 12. Hesaplar, kullanıcının kimliği ve Onur VA şartları ile uyumluluğu hakkında bir şüphe doğması durumunda, Onur VA üyelik departmanının onayına tabi olabilir. Böyle bir durumda, Üyelik Departmanı, kayıt yaptıran üye ile bir tanışma görüşmesi yapabilir, veya üyeliği tamamen reddedebilir.

 13. Gereklilikleri karşılamayan; topluluğumuz kural ve yönetmeliklerini ihlal eden; topluluk ortamına yetkisiz şekilde erişim sağlayan, müdahale eden, değiştiren; topluluk iş, işleyiş ve huzurunu bozan; topluluk yapısını ve servislerin sistemlerini tehlikeye atan; üçüncü partilere gizlilik politikasına aykırı bir biçimde veri sağlayan kullanıcılar, topluluktan uzaklaştırılır.

Üyelik Şartları

 1. Onur VA üye alımına ilişkin tüm şartlar Onur VA Üye İlişkileri Departmanınca belirlenir. Alınan bütün üyelik başvuruları, yine bu departman tarafından, aşağıdaki şartlar çerçevesinde değerlendirilecektir.

 2. Onur VA’ya kayıt için gerekli asgari yaş 16’dır.

 3. Onur VA’ya kayıt başvurusunda bulunan kullanıcıların istenilen bilgileri tamamen gerçek bilgiler ile doldurmaları mecburidir.

 4. Onur VA’ya kayıt olacak kullancıların, IVAO üzerinde de bir hesapları ve geçerli bir ID numaraları olması gerekir.

 5. Onur VA’ya kayıt olacak kullanıcılar, IVAO üzerinde "Advanced Flight Student" (FS3) rütbesine sahip olması gerekmektedir, istisnalar Onur VA Eğitim Departmanı tarafından yapılabilir.

 6. Onur VA başvurularında son karar Onur VA üye ilişkileri departmanına aittir.

 7. Gerçek hayatta görev yapmış veya yapmakta olan pilotlar, bu durumu kanıtlamaları halinde, kayıt için gerekli asgari IVAO rütbe gerekliliğinden (3.2.6) bağımsız olarak sanal havayoluna kabul edilebilir.