Onur Tracker Kurulumu

Uçuşlarınızı kaydedeceğiniz Onur Tracker programının kurulum kılavuzu

Giriş

Bu kılavuz, Onur Tracker'ı indirme ve yükleme işlemlerinde size yardımcı olacaktır. Yazılım hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen Onur Tracker Kullanım Kılavuzuna bakınız.

Onur Tracker'ı İndirme

Onur Tracker programını, uçuş rezervasyonunuzu yaptıktan sonra gelen Uçuş Brifing sayfanızda bulunan URL'den veya aşağıdaki bağlantıyı takip ederek indirebilirsiniz:

https://tfdidesign.com/smartcars/app.php?action=download&airlineid=918&language=en-US

Onur Tracker programının simulatörünüzle haberleşebilmesi için, aşağıda bahsi geçen yardımcı uygulamalara da ihtiyacınız olabilir. Lütfen simulatörünüzün sürümüne uygun yazılımı indirdiğinizden emin olunuz.

Program Adı

Uyumlu Simulatör(ler)

Açıklama

İndirme Bağlantısı

FSUIPC5 5.15

Prepar3D Version 4

Yükleyici talimatlarını takip ediniz. Yükleyici, modülü otomatik olarak yükleyecektir.

Buraya Tıklayınız

FSUIPC4 4.971

FSX, FSX-SE and Prepar3D 1.4-3.4

Yükleyici talimatlarını takip ediniz. Yükleyici, modülü otomatik olarak yükleyecektir.

Buraya Tıklayınız

XPUIPC

X-Plane 10 & X-Plane 11

XPUIPC klasörünü \X-Plane 11\Resources\plugins içerisine çıkartınız.

Buraya Tıklayınız

Onur Tracker'ı Yükleme

1. Adım

İndirme işlemi tamamlandığında ve simulatörünüzle uyumlu modülün kurulum işlemini tamamladığınızda installer.exe programını çalıştırın.

Kurulum için hayati olmasa da, yüklemeyi tamamlamak için simülatörünüzün kök klasörlerine erişmesi gerekeceğinden yükleyiciyi Yönetici olarak çalıştırmanızı öneririz.

Installer.exe dosyasına çift tıkladıktan sonra, aşağıdaki ekran görünecektir:

Onur Tracker Yükleyicisi | 1. Adım

Gerekirse kurulum dizinini, kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Uygulama kurulum dizinini kontrol ettikten ve isteğinize bağlı olarak yazılımın Lisans Koşullarını okuduktan sonra, "I agree to the license agreement" kutusunu işaretleyip "Install" butonuna tıklayın.

Yazılım Lisans koşullarını kabul etmemeniz halinde, uygulamayı yüklemeniz mümkün olmayacaktır.

2. Adım

Onur Tracker Yükleyicisi | Adım 2

Yükleyici, bu adımda gerekli dosyaları belirtilen dizine kopyalayacak ve uygulamayı kullanımınıza hazır hale getirecektir.

3. Adım

Kurulum tamamlandığında, aşağıdaki ekran görünecektir. Yüklemeden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez. Sadece "Lunch product" kutusunu işaretleyin ve "Finish" düğmesine tıklayın. Ardından yükleyici kaybolacak ve Onur Tracker otomatik olarak başlayacaktır.

Onur Tracker Yükleyicisi | Adım 3

4. Adım

Onur Tracker başladığında, yazılım havayolu verilerini ve gerekli ses paketlerini sunucudan otomatik olarak indirecektir. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Bu esnada, bilgisayarınızda aşağıdaki ekran belirecektir:

Onur Tracker Yükleyicisi | Adım 4

Lütfen yazılımı kapatmayın ve kurulum işlemini tamamlayana kadar bekleyin.

5. Adım

Tüm indirmeler ve yapılandırmalar tamamlandıktan sonra, aşağıdaki ekran görünecektir. Lütfen Onur Air Çağrı kodunuz (callsign) ve hesap şifrenizi ilgili boşluklara girin ve ardından Giriş butonuna tıklayın.

Onur Tracker Yükleyicisi | Adım 5

"Otomatik olarak giriş yap" seçeneğini işaretlemeyi seçerseniz, yazılımı bir sonraki çalıştırmanızda bilgileriniz otomatik olarak hatırlanacak ve sisteme giriş yapılacaktır

İşte bu kadar! Yazılımı başarıyla yüklediniz! Şimdi onu ilk uçuşunuzdan önce gerekli ayarlamaları yapmalısınız. Lütfen bir sonraki makaleye ilerleyin.