PIREP Gönderirken Hata: "PIREP_FILLING_ERROR"

Giriş

Bu hata, uçuşunuzun sonunda uçuş raporunuzu Onur Tracker aracılığı ile web sitemize göndermeye çalıştığınızda meydana gelebilir. Bu makalede, bu hatanın neden kaynaklandığını ve muhtemel çözüm yollarına değineceğiz.

Neden Kaynaklanıyor?

Bu hata, uçuş raporunun web sistemimize gönderilmesi ve burada işlem geçirilmesi esnasında çalışan bir dizi farklı fonksiyonun birinin veya birden fazlasının çalışmaması veya hatalı çalışması durumunda meydana gelmektedir. Çalışma zamanı esnasında meydana gelebilecek bu hatalar, anlık bir bağlantı kopukluğu veya sistem üzerinde yaşanan anlık bir downtime kaynaklı olabileceği gibi, daha büyük bir soruna da işaret edebilir.

Çözüm:

Bu hata ile karşılaştığınızda kesinlikle Onur Tracker yazılımını kapatmayın ve Onur Air Virtual Ekip Merkezine web tarayıcınızı kullanarak giriş yapın. Daha sonra profilinize gidin ve yapmış olduğunuz uçuşunuzun gönderilip gönderilmediğini kontrol edin.

Uçuşunuz Gönderildiyse:

Onur Tracker üzerindeki "CANCEL" butonuna basın ve programı kapatın. Hataya ilişkin kayıtları, bu makalemizde anlattığımız gibi lütfen geliştiricilerimize rapor edin.

Uçuşunuz Gönderilmediyse:

Bu ancak Onur Air Virtual Ekip Merkezi sistemi ile ilgili çok ciddi bir sorun olduğunda meydana gelebilir. Bu nedenle lütfen bir kaç dakika bekleyin ve tekrar deneyin, geçici bir kesinti yaşanıyor olabilir.

Eğer uçuşunuz hala gönderilmediyse, Onur Air Virtual web sitesine ve ekip merkezine erişip erişemediğinizi kontrol edin. Eğer erişebiliyorsanız, tekrar deneyin; erişemiyorsanız, bir kaç dakika daha bekleyin ve tekrar deneyin.

Eğer sorun hala devam ediyorsa, lütfen "CANCEL" butonuna tıklayın ve programı kapatın. Hataya ilişkin kayıtları, bu makalemizde anlattığımız gibi lütfen geliştiricilerimize rapor edin.