Onur Tracker Başlarken Hata: "Authorization Server Error"

Onur Tracker'ı başlatırken meydana gelen "Authorization Server Error" hatasına ilişkin çözüm önerilerimiz.

Sorun

Onur Tracker uygulamasını açtığınızda, "Yetkilendirme Sunucusu Hatası" başlıklı bir hata kutusu alırsınız. Bu hataya neden olabilecek bir kaç potansiyel sebep vardır ve aşağıda onları ve çözümlerini özetleyeceğiz.

"Yetkilendirme Sunucu Hatası" (Authorization Server Error) hata iletisini "Kimlik Doğrulama Sunucusu Hatası" (Authentication Server Error) hata iletisi ile karıştırmayınız.

Çözüm Önerileri

  • Antivirüs ve/veya güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın. Bazı durumlarda, çeşitli güvenlik çözümleri Onur Tracker'ın internete erişimini kısıtlayabilir.

  • Burada bulunan yükleyici aracılığıyla .NET Framework 4.5'i onarma. Onur Tracker, .NET Framework'ün düzgün çalışmasını gerektirir ve bu komponent bazen kısmen bozulabilir veya zarar görebilir.

  • Başlat'a gidin, cmd yi arayın, Komut İstemi ni sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştırı tıklayın. Açılan pencerede aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın. Ardından, komut istemini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu, Windows'un ağınızla ilgili sorunlarını gidermesine ve ağ ile ilgili sorunların giderilmesine neden olan bilgilerini temizlemesini ve yeniden oluşturmasını sağlar.

Windows Command Prompt Command
netsh int ip reset & netsh winsock reset
  • Windows saatinizi ve tarihinizin doğru ve güncel olduğunu kontrol edin. Bunun yanlış olması, güvenlik sertifikalarında ve diğer bağlantıyla ilgili kodlarda sorunlara neden olabilir.

  • Yukarıdaki üç yöntem sorunu çözmediyse, geliştiricilerimiz ile iletişime geçin. Sorun teknik destek ekibi ekibimizden müdahale gerektirebilir.