OnurExtra

Onur Air Virtual puanlama sistemi OnurExtra

Giriş

Onur Extra, pilotlarımızın her bir uçuştan puan toplamalarını sağlar. Böylelikle; mesafe, uçuş saatleri, cezalar, iniş oranları, deneyim vb. çeşitli değişkenleri dikkate alarak aylık ve yıllık bazda en iyi pilotların listesini yapabiliriz.

Listeye Nasıl Girebilirim?

Listelenmek için en az dört uçuş yapmanız gerekiyor. Bununla birlikte, listede şu anda ilk 10 pilot gösterilmektedir. Bu nedenle, listedeki ilk 10'a girmek için birden fazla uçuş yapmanız gerekebilir.

Onur Extra dahilinde istatistikleriniz, ay içerisinde yaptığınız ilk uçuştan itibaren kaydedilmeye başlanır. Ancak 4. uçuşunuzu tamamladığınızda OnurExtra sıralamalarında kendinizi görebilirsiniz.

Sıradan bir uçuştan ne kadar puan kazanabilirim?

Her bir uçuş başına verilen belirli bir puan yoktur. OnurExtra puanı, her bir uçuş için dinamik olarak hesaplanır ve pek çok değişkene bağlıdır.

Uçuş süreniz, uçuş mesafeniz, iniş oranınız, taşıdığınız yük ve yolcu sayısı; rütbeniz, ortalamalarınız, Onur Air Akademi'deki başarınız gibi faktörler dikkate aldığımız kategorilerden sadece birkaçıdır.

Daha fazla puan kazanmak için tavsiyeler

Uçuşlarınızın her birinden daha fazla puan almanıza yardımcı olacak ipuçları:

  • Her şeyden önce, uçun. Hiç uçmamak size puan kazandırmayacaktır.

  • Ardından, prosedürlere uygun şekilde uçun. Uçuş derecelendirmeniz, uçuşunuzdan kazandığınız OnurExtra puanını doğrudan etkiler. Uçuşunuzda aldığınız her bir ceza puanı size daha fazla puana mal olacak ve bunun sonucunda daha az puan kazanacaksınız.

  • Aylık uçuş atamalarınızı uçun! Bu uçuşlar zorunlu olmasa da, bu uçuşları uçmak size tam iki kat daha fazla OnurExtra puanı kazandırır!

  • Doğru iniş yapın. İnişlerinizde pistin ortasına, "touchdown zone" bölgesine ve yumuşak bir oranla inmeniz size daha çok puan kazandırır.

  • Orta mesafe uçuşları tercih edin. Çok uzun mesafe uçuşlar yapmak, size daha fazla puan kazandırmaz. Çok kısa mesafe uçmak da. Bu nedenle Onur Air Virtual'ın uçtuğu en uzak destinasyon ile en kısa destinasyon arasında kalan orta mesafeli uçuşları ve yeni destinasyonlarımızı tercih edin.

  • OnurExtra sistemindeki odak noktasının kalkış ve iniş yapmanızı sağlamak olduğunu unutmayın. Ne kadar çok ve sık kalkış ve iniş yaparsanız, o kadar çok puan kazanabilirsiniz.

İlk üç pilottan biriyim. Ne kazanacağım?

1 Haziran 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Onur Extra bünyesinde kazanılan puanları kullanarak, 31 Aralık 2019'da, her ayın puanlarının aritmetik ortalamasını alarak yapacağımız listelemede ilk üçe giren pilotlarımız, 1:100 ölçekli Onur Air A321 maketi kazanacak!